Michal Kaňka - Cello

Domů

Kritiky

Vyšlo v: email after performance of Cello concertino by Martinu

Autor: prof. Gaynor Sadlo England

Datum vydání: 2.4.2016

From my heart, I thank the universe/the best of human evolution for your great and miraculous talent. I REALLY enjoyed your special gift / +!the work you need to do to get to that point, last evening ! xx :-)


Vyšlo v: The Strad

Autor: Joanne Talbot

Datum vydání: 3.1.2013

Stáhnout soubor

Vyšlo v: Týdeník rozhlas

Autor: Tomáš Pilát

Datum vydání: 3.1.2013

Stáhnout soubor

Vyšlo v: Týdeník Rozhlas č. 27/2012

Autor: Petar Zapletal

Datum vydání: 28.6.2012

Sólista SOČRu přednesl náročný part Koncertu pro violoncello a orchestr č. 2 Dmitrie Kabalevského…Michal Kaňka je na vrcholu své kariéry: jeho provedení Kabalevského koncertu se vyznačovalo zralou tónovou kulturou, spolehlivou technikou a imponující virtuózní brilancí. Pro dílo, jež se hraje vcelku, bez přerušení, získal a po celou dobu udržel posluchače v plném soustředění.


Vyšlo v: Hudební rozhledy 1/1212

Autor: Julius Hůlek

Datum vydání: 19.2.2012

Premiéra Passacaglie pro violoncello a smyčce Ivo Bláhy 28.11. 2011, orch. Berg dir. P. Vrábel. „Violoncellista Michal Kaňka svým heroickým, adekvátně prožitým a zaujatým, technicky precizním a výrazově strhujícím projevem pojednávanému dílu doslova vévodil.“


Vyšlo v: Harmonie

Autor: Pravoslav Kohout

Datum vydání: 2.1.2012

Pražákovo kvarteto. Český spolek pro komorní hudbu (16. listopadu 2011) Dvořákova síň Rudolfina. …Jedinečnou konstantou a bezkonkurenčním šperkem významně charakterizujícím celkovou podobu kvarteta je nesporně Michal Kaňka, jehož každý tón je lahůdkou komorní interpretace a cellového zvuku. Je Hůlovi rovnocenným partnerem a společně modelují krajní obrysy kvartetní partitury s obdivuhodnou zřetelností a lehkostí.....


Vyšlo v: The Dallas Morning News

Autor: Scott Cantrell

Datum vydání: 18.11.2010

…Kanka, in fact, was amazing, every skittering note dead in tune, phrases darting or gliding in and out with the greatest suavity… (concert of the Prazak quartet for the Dallas chamber music society – 15th of Nov.)


Vyšlo v: Diapason September 2010

Autor: P. Szersnovicz

Datum vydání: 14.9.2010

Stáhnout soubor