Michal Kaňka - Cello

Zuhause

Rezensionen

Veröffentlicht in: email after performance of Cello concertino by Martinu

Autor: prof. Gaynor Sadlo England

Erscheinungsdatum: 2.4.2016

From my heart, I thank the universe/the best of human evolution for your great and miraculous talent. I REALLY enjoyed your special gift / +!the work you need to do to get to that point, last evening ! xx :-)


Veröffentlicht in: The Strad

Autor: Joanne Talbot

Erscheinungsdatum: 3.1.2013

Datei herunterladen

Veröffentlicht in: Týdeník rozhlas

Autor: Tomáš Pilát

Erscheinungsdatum: 3.1.2013

Datei herunterladen

Veröffentlicht in: Týdeník Rozhlas č. 27/2012

Autor: Petar Zapletal

Erscheinungsdatum: 28.6.2012

Sólista SOČRu přednesl náročný part Koncertu pro violoncello a orchestr č. 2 Dmitrie Kabalevského…Michal Kaňka je na vrcholu své kariéry: jeho provedení Kabalevského koncertu se vyznačovalo zralou tónovou kulturou, spolehlivou technikou a imponující virtuózní brilancí. Pro dílo, jež se hraje vcelku, bez přerušení, získal a po celou dobu udržel posluchače v plném soustředění.


Veröffentlicht in: Hudební rozhledy 1/1212

Autor: Julius Hůlek

Erscheinungsdatum: 19.2.2012

Premiéra Passacaglie pro violoncello a smyčce Ivo Bláhy 28.11. 2011, orch. Berg dir. P. Vrábel. „Violoncellista Michal Kaňka svým heroickým, adekvátně prožitým a zaujatým, technicky precizním a výrazově strhujícím projevem pojednávanému dílu doslova vévodil.“


Veröffentlicht in: Harmonie

Autor: Pravoslav Kohout

Erscheinungsdatum: 2.1.2012

Pražákovo kvarteto. Český spolek pro komorní hudbu (16. listopadu 2011) Dvořákova síň Rudolfina. …Jedinečnou konstantou a bezkonkurenčním šperkem významně charakterizujícím celkovou podobu kvarteta je nesporně Michal Kaňka, jehož každý tón je lahůdkou komorní interpretace a cellového zvuku. Je Hůlovi rovnocenným partnerem a společně modelují krajní obrysy kvartetní partitury s obdivuhodnou zřetelností a lehkostí.....


Veröffentlicht in: The Dallas Morning News

Autor: Scott Cantrell

Erscheinungsdatum: 18.11.2010

…Kanka, in fact, was amazing, every skittering note dead in tune, phrases darting or gliding in and out with the greatest suavity… (concert of the Prazak quartet for the Dallas chamber music society – 15th of Nov.)


Veröffentlicht in: Diapason September 2010

Autor: P. Szersnovicz

Erscheinungsdatum: 14.9.2010

Datei herunterladen