Michal Kaňka - Cello

Home

Reviews

Published in: email after performance of Cello concertino by Martinu

Author: prof. Gaynor Sadlo England

Published date: 2.4.2016

From my heart, I thank the universe/the best of human evolution for your great and miraculous talent. I REALLY enjoyed your special gift / +!the work you need to do to get to that point, last evening ! xx :-)


Published in: The Strad

Author: Joanne Talbot

Published date: 3.1.2013

Download file

Published in: Týdeník rozhlas

Author: Tomáš Pilát

Published date: 3.1.2013

Download file

Published in: Týdeník Rozhlas č. 27/2012

Author: Petar Zapletal

Published date: 28.6.2012

Sólista SOČRu přednesl náročný part Koncertu pro violoncello a orchestr č. 2 Dmitrie Kabalevského…Michal Kaňka je na vrcholu své kariéry: jeho provedení Kabalevského koncertu se vyznačovalo zralou tónovou kulturou, spolehlivou technikou a imponující virtuózní brilancí. Pro dílo, jež se hraje vcelku, bez přerušení, získal a po celou dobu udržel posluchače v plném soustředění.


Published in: Hudební rozhledy 1/1212

Author: Julius Hůlek

Published date: 19.2.2012

Premiéra Passacaglie pro violoncello a smyčce Ivo Bláhy 28.11. 2011, orch. Berg dir. P. Vrábel. „Violoncellista Michal Kaňka svým heroickým, adekvátně prožitým a zaujatým, technicky precizním a výrazově strhujícím projevem pojednávanému dílu doslova vévodil.“


Published in: Harmonie

Author: Pravoslav Kohout

Published date: 2.1.2012

Pražákovo kvarteto. Český spolek pro komorní hudbu (16. listopadu 2011) Dvořákova síň Rudolfina. …Jedinečnou konstantou a bezkonkurenčním šperkem významně charakterizujícím celkovou podobu kvarteta je nesporně Michal Kaňka, jehož každý tón je lahůdkou komorní interpretace a cellového zvuku. Je Hůlovi rovnocenným partnerem a společně modelují krajní obrysy kvartetní partitury s obdivuhodnou zřetelností a lehkostí.....


Published in: The Dallas Morning News

Author: Scott Cantrell

Published date: 18.11.2010

…Kanka, in fact, was amazing, every skittering note dead in tune, phrases darting or gliding in and out with the greatest suavity… (concert of the Prazak quartet for the Dallas chamber music society – 15th of Nov.)


Published in: Diapason September 2010

Author: P. Szersnovicz

Published date: 14.9.2010

Download file